Українська         Русский

Реставрація вікон

Реставрація каменю

Гідроізоляція підвалів

Чистка і реставрація каменя

   Камінь це матеріал, який дуже часто використовувався для будівництва фундаментів і цоколів старих будинків, церков, парканів. Він “дихає”. Натягує і віддає вологу. Разом з вологою в камінь потрапляють бруд, вихлопи автомобільних газів, мікроелементи які спричиняють потемніння і позеленіння каменю.
 
   Найбільшу “ведмежу послугу” в нищенню каменю зробила радянська влада, яка в 50-60хх роках вирішила навести лад в старих містах України і замалювала всі цоколі і навіть цілі церкви рідким сірим цементним розчином. Ще й в додачу кожного року до річниці “визволення” працівники жеку малювали цоколі чорною фарбою.
 
   Це все перекрило пори каменю, під нашаруваннями камінь поступово нищиться і трухлявіє. Зараз доступні новітні технології очистки каменю. Перед початком реставраційних робіт ми можемо очистити камінь мобільним піскоструйним апаратом. Церква  святої Параскеви П’ятниці. 



 
   Після чистки відкривається зовсім інша картина, яка була прихована під нашаруваннями, старі арки, цегла. 

 
   Інколи шви є зашиті цементом

 
   За допомогою інструментів шви необхідно розшити, щоб потім заповнити спеціальним розчином, який є “дихаючий”, повторює склад каменю і має добру адгезію.

 
    Інколи оббиті кути потрібно вирізати, щоб наростити матеріалом, який повністю повторює структуру і колір каменю.  До кожного каменю ми підходимо індивідуально.

Львів церква Покрови. Етапи реставрації. Так було


Вирізуємо місця до реставрації


Заповнюємо


Фініш. Наносимо структуру каменю

© 2024 Все права защищены "РЕСТАВРАТОР.net"